Digitální dalekohled s nočním viděním je dokonalý pomocník ve dne i v noci. Využijte možnosti pořizovat video nebo fotografie. Dalekohledy s nočním viděním poskytují optický i digitální zoom.

Snili jste někdy nad pozorováním nočního života v lese? Dalekohled s nočním viděním vám to umožní! Ale dokáže mnohem víc. Přes den jej využijete jako běžný dalekohled. V noci s ním dohlédnete na 100 – 300 metrů i v naprosté tmě.

Jak fungují dalekohledy s nočním viděním

Dalekohled s nočním viděním pracuje se zbytkovým světlem, které se mění na světlo viditelné v okuláru dalekohledu. Pokud je nedostatek zbytkového světla, k přisvícení se používá IR lampa. Infračervené světlo emitované lampou je elektromagnetické záření s vlnovou délkou větší než viditelné světlo. Dosah dalekohledů s nočním viděním je proto determinován dosvitem IR lampy. Obvykle je to 100 m nebo několik 100 m. Dalekohledy s nočním viděním jsou napájeny bateriemi. Souprava buď obsahuje nabíjetelné baterie, nebo je napájena AA bateriemi. Informaci o napájení konktrétních dalekohledů s nočním viděním naleznete přímo v popisu daného dalekohledu.

Dalekohledy s nočním viděním využijete i během dne

Digitální dalekohled s nočním viděním lze použít i pro pozorování během dne. Pro denní pozorování namiřte dalekohled na pozorovaný objekt. Zvětšený barevný obraz vidíte na na dipleji okuláru. Pro pozorování v noci zapněte tlačítkem infračervené světlo. Obraz na displeji se změní na černobílý. Úroveň IR osvětlení lze regulovat v 7 úrovních.

Pořizujte fotografie, zaznamenávejte video

Naše dalekohledy s nočním viděním mají možnost záznamu videa a pořizování fotek. Během pozorování stačí stisknout tlačítko záznamu a dalekohled pořídí fotku nebo začne zaznamenávat video. Záznam se ukládá na microSD kartu. Záznamy přenesete do vašeho telefonu, notebooku, nebo PC pomocí USB kabelu. Nebo lze microSD kartu vložit do čtečky karet.

Na co si dát pozor při dalekohledech s nočním viděním

Pamatujte, že dalekohled s nočním viděním je závislý během nočního pozorování na IR světle. Doporučujeme proto vždy začínat noční pozorování s plně nabitými, resp. novými bateriemi (dle aktuálního modelu dalekohledu). Baterie vydrží několik hodin (dle intenzity IR osvětlení a doby záznamu na microSD kartu).

Využití dalekohledu

Dalekohled s nočním viděním je moderním typem dalekohledu, který se skvěle hodí pro lov, kempování, pozorování ptáků, noční rybolov a skvěle poslouží i pro noční či denní dobodružství s dětmi. Tyto dalekohledy přes den zobrazují scénu v originálních barvách. V noci "vidí" pomocí infračerveného světla a zobrazují černobílý obraz.

Dobrodružství na dosah

Vyberte si jeden z našich dalekohledů s nočním viděním a nová dobrodružství máte na dosah ruky. Tyto dalekohledy jsou výbornou kombinací pro pozorování za dne i v noci.

Dalekohledy s nočním viděním - co obsahuje sada

Sada většinou obsahuje kromě samotného dalekohledu také:

pouzdro na dalekohled
paměťovou kartu
hadřík na čištění objektivu
malý stolní stativ (některé modely)

Konktrétní obsah výbavy je rozepsán přímo u každého dalekohledu.

Stále vybíráte dalekohled s nočním viděním?

Pokud se neumíte rozhodnout, napište nám na info@playlab.cz. Rádi vám pomůžeme s výběrem.