Jsme specialisté na edukační hračky pro děti. Tento typ hraček je skvělý, protože kombinuje zábavu a poznávání. Děti hravou formou získají nové dovednosti, zkušenosti a znalosti.

Rychlé info Pro holky Pro kluky
Detsky dalekohlad - bocny pohladDetský ďalekohľad Junior

Dětský dalekohled Bresser Junior 6x21

5-7 dnů
906 Kč
Dětský dalekohled pro cestovatele a průzkumníky od 4 let. Zvětšení: 6x, čočka: 21 mm. Kvalitní obraz navzdory hračkářskému vzhledu.
Rychlé info Pro holky Pro kluky
Mikroskop Bresser Junior 40-1024x USBMikroskop Bresser Junior 40-1024x USB

Mikroskop Bresser Junior 40-1024x USB

Není skladem
3 476,75 Kč
Školní biologický mikroskop se zvětšením 40-1024x a USB kamerou. S připravenými preparáty.

Objevte edukační hračky pro děti. Oblíbené pokusy, pozorování, experimenty, zda chov a pozorování motýlů s motýlí zahradou. Edukační hračky přinášejí poznání a zábavu v jednom a děti zaujmou i vzdělají.

Edukační hračky - jak je vybrat?

Když vybíráte edukační hračky pro děti, vždy zohledňujte věk dítěte. To co nadchne čtyřleté děti pravděpodobně nezaujme sedmiletého školáka. Absolutně nejoblíbenějším produktem mezi edukačními hračkami je Motýlí zahrada (motýlí farma) pro děti. Děti během několika týdnů pozorování doma nebo třídě zblízka poznávají životní cyklus motýlů. V "přímém přenosu" nejprve pozorují neuvěřitelně rychlý růst housenek v nádobce. Potom pozorují zakuklení housenky, když se během pár hodin stane z neposedné housenky nehybná kukla. Následně děti pozorují vylíhnutí motýlů – což je fantastický zážitek pro děti i dospělé! Po pár dnech pozorování a krmení celý proces končí vypuštěním motýlů do přírody. Motýlí zahrada patří mezi edukační hračky, které zaujmou děti od 4 do 15 let. Při výběru jiných pozorování, pokusů a experimentů zvažujte věk, pro který jsou dané edukační hračky určeny.

Jsou edukační hračky určené pouze pro mš a zš?

V naší praxi se často setkáváme s názorem, že edukační hračky jsou určeny pro vzdělávání dětí v mateřských školách a základních školách. Ale proč nepodpořit rozvoj a dětské dovednosti doma? V mateřské a základní škole děti aktivity sdílejí v rámci třídy či skupiny. Často se tak na ně například při pokusech nedostane řada, nebo nemají dost času „užít“ si daný experiment nebo pokus. Toto u edukačních hraček používaných v domácím prostředí nehrozí. Dítě se danému experimentu, pozorování, aktivitě může věnovat přesně tak dlouho, jak jej to baví. Pokud chce k pokusu vrátit a zopakovat jej, tak ho prostě zopakuje.

Edukační hračky - přirozená a zábavná cesta rozvoje

Edukační hračky jsou vynikajícím prostředkem, jak přirozenou formou dosáhnout, aby se dítě samo učilo a rozvíjelo hravou formou. Takový rozvoj dovedností a znalostí bude pro děti zábavné a poučné zároveň.