Hledáte mikroskop pro děti? U nás jste správně – mikroskopy jsou pro děti skvělou příležitostí proniknout do tajů mikrosvěta. Vyberte si váš mikroskop pro děti u specialistů. Rádi vám pomůžeme s výběrem.

Rychlé info Pro holky Pro kluky
Mikroskop National Geographic 300–1200xMikroskop National Geographic 300–1200x

Mikroskop National Geographic 300–1200x

Není skladem
1 359,50 Kč
Dětský mikroskop se zvětšením 300-1200x. Včetně hotových preparátů a dalšího příslušenství.

Pomozte dětem ve věku 5 – 12 let odhalovat zajímavý svět pod mikroskopem. Nabízíme široký sortiment dětských mikroskopů od renomovaných výrobců. Vyberte si mikroskop pro děti u odborníků na edukační hračky.

Co naleznete v kategorii mikroskopy pro děti?

Dětské mikroskopy jsou většinou základní biologické mikroskopy, určené ke zkoumání průhledných vzorků. Pozorované vzorky se umisťují na mezi podložní a krycí sklíčka. Naleznete zde však i základní stereomikroskopy, které slouží k pozorování neprůhledných předmětů jako jsou listy, nerosty a podobně.

V kategorii mikroskopy pro děti naleznete dětské mikroskopy určené pro děti od 5 do cca 12 let. Mikroskopy mají zjednodušené ovládání a většinou v rámci příslušenství i sadu experimentů, která zahrnuje i spár připravených preparátů na pozorování. Výhodou takových souprav je, že mladí pozorovatelé se mohou hned vrhnout na pozorování bez zdlouhavého připravování preparátů.

Pokud hledáte mikroskop pro děti starší 12 let, doporučujeme vám, abyste si prohlédli školní mikroskopy. V této kategorii již naleznete sofistikované a kvalitní optické přístroje s velkými zvětšeními vhodné pro starší pozorovatele.

Mikroskop pro děti není hračka

Mikroskopy pro děti, které máme v nabídce, se v žádném případě nedají považovat za hračky. Jsou to všechno kompaktní přístroje se středním zvětšením, ideální pro základní studium biologie. I vaše dítě si rychle oblíbí záhady mirkosvěta, které před ním otevře dětský mikroskop. Mikroskopy pro děti jsou optické přístroje, které jsou konstruovány tak, aby v dětech probudily zájem o vědu. Téměř všechny modely jsou vybaveny bohatým a užitečným příslušenstvím. Díky tomu je proces pozorování od přejeté minuty ještě zábavnější.

Výběr mikroskopu pro děti také není hračka

Neberte výběr mikroskopu pro dítě na lehkou váhu. Výběr prvního mikroskopu je důležitý! Pokud bude vaše dítě zklamané, jeho zájem o mikrosvět a vědu může být nenávratně ztracen. Proto u nás naleznete mikroskopy z prvotřídních materiálů. Také plastové mirkroskopy mají kvalitní optiku a umožňují pozorování se středním zvětšením. Pokud nejste limitováni nízkým rozpočtem, raději sáhněte po kovových mikroskopech. Jsou stabilní, odolné a mají kvalitní skleněnou optiku. Nenechte se oklamat označením „mikroskop pro děti“. Nahlédněte do okuláru někdy i vy! Možná zůstanete překvapeni, co všechno děti mohou pozorovat.

Mikroskop pro děti je ideálním společníkem pro sledování mikrosvěta doma, ve škole nebo mateřské škole.

Pro koho je dětský mikroskop určen?

Mikroskop pro děti je určen pro všechny děti se zájmem o přírodu. Díky dětským mikroskopům děti začnou objevovat svět kolem nás na úplně jiné úrovni. První mikroskopy pro děti jsou vhodné pro pozorování struktury listů, květin či nerostů. Postupně se děti propracují s výkonnějšími modely mikroskopů k pozorování buněk a bakterií. Skvělými zdroji mikroskopických preparátů pro pozorování je například voda z louže nebo řeky. Na první pohled neživá substance doslova ožívá pod objektivem mikroskopu. Dětem se tak otevírá zcela nový svět.

Pokud vybíráte mikroskop pro školáka, podívejte se také na kategorii školní mikroskopy.

Dětský mikroskop rozvíjí představivost

Mikroskop rozvíjí dětskou představivost a podporujte chuť objevovat nové světy. Nachejte dítě, aby samo vymyslelo, co chce prozkoumat. Nebo to udělejte jinak – vymyslete to vy a dítě nechte hádat, co právě sleduje. Sledované vzorky - preparáty se vkládají na stolek mikroskopu na sklíčko, které většinou bývá součástí balení. Při troše fantazie lze improvizovat za pomocí černého papíru. Například krystal soli lze pozorovat na obdélníku z černého papíru.

Jaké parametry by měl splňovat mikroskop pro děti?

Jednoduché ovládání
Napájení ze sítě i na baterie
Zvětšení alespoň 400 x
Příslušenství - kryt, kufřík, připravené prearáty

Chcete-li podpořit zájem dětí o přírodu a vědu, mikroskop je skvělou volbou. Stále vybíráte mikroskop pro děti? Napište nám na info@playlab.sk, rádi vám pomůžeme s výběrem.

Stále vybíráte dětský mikroskop?

Využijte připravených filtrů a nechte si seřadit mikroskopy pro děti podle ceny, podle výrobce, nebo jiných kritérií.

Mikroskop pro děti - obvyklá výbava

Soupravy dětských mikroskopů mají obvykle následující výbavu:

Samotný mikroskop
Textilní obal proti prachu (některé mikroskopy jsou dodávány v praktickém kufříku)
Základní výbava pro přípravu preparátů
Sklíčka (krycí a podložná)
Hotové připravené preparáty

Každý výrobce a každý model dětského mikroskopu všem může mít mírně jinou výbavu. Detaily výbavy naleznete přímo v popisu každého mikroskopu. Pokud potřebujete poradit s výběrem dětského mikroskopu, napište nám na info@playlab.sk, rádi vám pomůžeme.

Pokud nehledáte mikroskop pro děti a požadujete mikroskop pro náročnějšího uživatele, podívejte prosím kategorii Školní mikroskopy

nebo kategorii Laboratorní mikroskopy.