Myslivecké dalekohledy jsou špičkové přístroje s důrazem na odolnost a kvalitu optických součástí. Myslivecký dalekohled je charakteristický tím, že musí odolávat různým změnám počasí a zároveň musí mít vysokou světelnou propustnost.

U nás si vyberete různé typy mysliveckých dalekohledů. Vždy zvažujte použití dalekohledu. Myslivecké dalekohledy na posed mohou být velké a těžké, zatímco dalekohled do lesa na piršování má menší rozměry, aby poskytoval pozorovateli dostatečnou mobilitu.

Myslivecké dalekohledy a jejich konstrukce

Bez ohledu na to, který myslivecký dalekohled si vyberete, u nás najdete pouze dalekohledy s kvalitní skleněnou optikou. Myslivecké dalekohledy jsou určeny k použití i za zhoršených světelných podmínek. Rovněž jsou myslivecké dalekohledy určené k použití i za nepříznivých přírodních podmínek. Proto se myslivecké dalekohledy vyznačují robustností a odolností vůči přírodním podmínkám v kombinaci s kvalitní skleněnou optikou.

Co musí splňovat myslivecké dalekohledy

Základním parametrem pro myslivecké dalekohledy je velká světelnost. To znamená velká apertura – čočka, aby zachytila co nejvíce světla i za zhoršených světelných podmínek – za šera, při mrholení i za soumraku. Druhým důležitým parametrem pro myslivecké dalekohledy je voděodolnost a plnění dusíkem. Voděodolnost zajistí, že dalekohled můžete používat i během mrholení nebo za deště. Tělo dalekohledu plněné dusíkem zajistí, že optika dalekohledu nebude zamlžována ani ve složitých klimatických podmínkách.